Dailūs sodinukai, margiaspalvės gėlės bei išpuoselėta žolė – vieni iš pagrindinių dalykų, suteikiantys namui ir kiemo aplinkai gyvybės, tvarkingumo. Tręšimas, laistymas, piktžolių, kenkėjų naikinimas ir, žinoma, svarbiausia, žolės pjovimas gali suteikti namui daug estetiškesnį išorinį vaizdą. Tačiau kaip tai tinkamai atlikti ir ar verta tai daryti jums patiems?

KAIP TINKAMAI PRIŽIŪRĖTI ŽOLĘ?

  1. Naikinkite piktžoles. Pačiomis aršiausiomis vejos piktžolėmis yra laikomos kiaulpienės, dobilai ir saulutės. Jei jų nėra daug, išrauti galite tiesiog rankomis. Jei to padaryti nepavyks, vertėtų naudoti herbicidus.
  2. Surinkite žemių krūveles. Pastarosios ypač bjauroja visą bendrą žolės vaizdą, negana to, trukdo pjauti žolę ir netgi gali pažeisti žoliapjovės peilius. Krūveles gali supilti kurkliai, sliekai, skruzdelės bei kurmiai kartu su žemėmis išstumdami piktžolių sėklas ir pažeisdami žolės šakneles. Su kiekvienu kenkėju reikėtų kovoti skirtingai – pavyzdžiui, skruzdelės bei kurkliai naikinamos specialiomis cheminėmis priemonėmis, o sliekams ypač nepatinka rūgštus dirvožemis.
  3. Kovokite su dėmėmis. Priežasčių, kodėl išpliko kai kurios vejos vietos, gali būti ne viena, tačiau sprendimas visoms yra toks pats – tereikia išpjauti nunykusios velėnos gabalą, vėl išnaujo apsėti dirvožemį ir pastarąjį gausiai palieti vandeniu.
  4. Tręškite veją. Reguliariai pjaunamai žolei reikalingos maistinės medžiagos – antraip žolė praretės ir pablykš. Tręšimas turėtų vykti vieną – du kartus per sezoną ir prieš lietų. Vis dėl to, jei praėjus porai dienų vis dar nelyja, geriausia būtų veją gausiai palieti.
  5. Reguliariai laistykite. Geriausia laistyti ne ypač dažnai (vieną – du kartus per savaitę), bet gausiai. Jei matote, kad žolės tvirtumas sumažėjo – tai puikus rodiklis, nurodantis, kada jau laikas palieti veją. Nesilaikant šių nurodymų, žolė pradės gelsti, vėliau paruduos – tai ne tik pridarys išvaizdos problemų, bet ir reikalaus labai daug pastangų, kad viskas vėl sugrįžtų į savo vėžes.
  6. Pasirūpinkite tinkamu žolės pjovimu. Žolės veją geriausia pradėti pjauti gegužę, o baigti – spalio mėnesį. Patariama šį darbą palikti savo profesiją išmanantiems specialistams – juk būtent taip galėsite pasiekti maksimalų rezultatą.

KODĖL ŽOLĖS PJOVIMAS REIKALAUJA SAMDYTI PROFESIONALUS?

  • Labai daug žmonių atbaido profesionalų žolės pjovimo kaina. Tačiau tai – labiau išpūstas burbulas, nei tiesa. Jei palygintumėte priemonių kainas, nuovargį bei rezultatą – suprastumėte, kad savo darbą išmanančių žmonių paslaugos čia jums bus kur kas naudingesnės.
  • Profesionalai turi specialią įrangą, padedančią darbus atlikti greičiau ir kokybiškiau. Pavyzdžiui, didmiesčių gyventojai teigia, kad žolės pjovimas Kaune ar žolės pjovimas Vilniuje jų namų kiemuose vyksta tik kelisskart per metus. Tad ar tikrai verta dėl kelių kartų per metus investuoti į įrangą tiek daug pinigų?
  • Tai padeda sutaupyti laiko ir jėgų. Žolės pjovimas – tai specialistų darbas, kuris ne tik padeda pasirūpinti dailia namo kiemo išvaizda, tačiau ir leidžia skirti laiko sau bei savo poilsiui. Juk šiuolaikinis gyvenimo tempas – itin spartus ir reikalaujantis daug energijos, tad laisvalaikis turėtų būti skiriamas mėgstamoms veikloms.
  • Verta paminėti, kad kai kurie profesionalai ne tik pjauna žolę, bet suteikia ir daugiau naudingų paslaugų, dar labiau palengvinančių buitį.

Graži, gyvybinga žolė yra pasiekiama ranka, tereikia įdėti šiek tiek darbo bei pastangų.